lekeli1

OMO ile Lekelerle Mücadele

 • Leke nasıl çıkarılır:

– Yeterli deterjan kullandığınıza emin olun. – Önerilen program ve sıcaklıkta yıkama yapın. – Lekelere en kısa sürede müdahale edin. – Giysilerdeki lekeleri çıkarmadan önce mutlaka etiketini okuyun.

 • Lekeler kumaşa yerleşmesin, lekeleri hemen soğuk suya tutun.
 • Ruj Lekesi,Mürekkep Lekesi, Çay Lekesi, Kahve Lekesi:

-Çamaşır makinesinde OMO ile kumaşa uygun koşullarda yıkayın.

 • Pas Lekesi

– Lekeyi tuz katılmış limon suyu ile bekletin, bu işlemi tekrarlayın. – OMO ile kumaş için en uygun sıcaklıkta makinede yıkayın.

 • Oje Lekesi

– Kumaşın, altına bir kağıt havlu veya temiz beyaz bir bez koyarak, aseton veya oje çıkarıcısı ile silin. Alttaki havlu veya bezi, leke kayboluncaya kadar devamlı olarak değiştirin. – Kurutun, sonra su ile iyice çalkalayın (asetat, triasetat ve modakrilik materyal hariç). – OMO ile kumaşa uygun koşullarda makinede yıkayın.

 • Küf Lekesi

– Küflü bölgeyi temiz bir fırça ile fırçalayın, sonra silkeleyin. – Ardından kumaş için uygun olan en yüksek sıcaklıkta OMO ile makinede yıkayın. – Güneşte kurutun.

 • Şarap Lekesi

– OMO ile kumaş için uygun olan en yüksek sıcaklıkta makinede yıkayın.

 • Tükenmez Kalem Lekesi

– Lekeli kısmı, leke çıkarma kurallarına uygun şekilde alkol ile ıslatınız, alkolü yalnız lekeli kısım üzerine uygulayınız. – Kumaşın, altına bir kağıt havlu veya temiz beyaz bir bez koyarak, alkollü bez ile ıslatmaya devam ediniz. Alttaki havlu veya bezi, leke kayboluncaya kadar devamlı olarak değiştiriniz. Sonra su ile iyice çalkalayınız. – Kumaş için uygun olan en yüksek sıcaklıkta OMO ile makinede yıkayınız. – Alkol yerine, daksil incelticisi de kullanabilirsiniz.

 • Mum Lekesi

– Lekenin fazlasını bir bıçağın keskin olmayan tarafı ile sıyırarak alın. – Kumaşın altına ve üstüne temiz kağıt havlu parçaları koyarak sıcak ütü ile ütüleyin. Aralıklarla kağıt havluları, temizleri ile değiştirin. Mum lekesi izi kayboluncaya kadar işlemi tekrarlayın. – Leke çıkmadı ise, tiner, aseton veya daksil çözücüsü ile, kumaşın tersinden tamponlayıp, alttan kağıt havlu ile yıkama artıklarını emdirin. Ardından kumaş için uygun olan en yüksek sıcaklıkta OMO ile makinede yıkayın.

 • Yağ Lekesi

– OMO ile kumaş için uygun olan en yüksek sıcaklıkta makinede yıkayın. – Ağır yağ lekelerinde, kumaşın altına bir kağıt havlu veya temiz beyaz bir bez koyarak, alkolle veya daksil çözücüsü ile ıslatılmış bez ile tamponlayın. Alttaki havlu veya bezi, leke kayboluncaya kadar devamlı olarak değiştirin. Sonra su ile iyice çalkalayın. – Havada kurutun, su ile çalkalayın. – OMO ile kumaş için uygun olan en yüksek sıcaklıkta makinede yıkayın.

 • Domates, meyve ve meyve suyu lekesi, sebze çorbası lekesi ve yumurta lekesi gibi bebek lekeleri

– Lekeyi soğuk suda akıtın. OMO Baby ile kumaşa uygun en yüksek sıcaklıkta makinede yıkayın.